Hayvancılık Yatırım Teşvikleri

Hayvancılık Sektöründe Devlet Teşvikleri Alın

Son yıllarda tarım ve hayvancılıkta yapılan kalkınma atakları ile birlikte çok sayıda hayvancılık teşviki de ortaya çıkmış oldu. Başta Tarım ve Orman Bakanlığı olmak üzere pek çok kurumda yatırımcılar için hayvancılık yatırım teşvikleri oluşturulmuş durumda. Bu teşviklerin alınması için de ciddi ve profesyonel bir başvuru süreci yürütülmesi gerekiyor.

Farabi Danışmanlık olarak yapacağınız hayvancılık yatırımlarında yatırım teşvik belgesi almanıza yardımcı olalım. Entegre hayvancılık yatırımları için verilen yatırım teşvik belgesi ile et, süt, damızlık hayvan yetiştiriciliği ile kanatlı hayvan yetiştiriciliği yatırımlarınıza bir çok alanda teşvik ve destek alabilirsiniz. Hayvancılık yatırımlarınız için haycancılık yatırım teşvik belgesi almak istiyorsanız size bir telefon kadar yakınız.

Daha önce başarılı bir şekilde hayvancılık teşviki aldığımız firmalara referanslarımız sayfamızda göz atabilirsiniz.

Her türlü ön bilgilendirme ve yüz yüze görüşme için bize ulaşabilirsiniz.

Hayvancılık Yatırım Teşvikleri Hakkında Bilgi Alın

Hayvancılık alanında yatırım teşvikleri almak istiyor ancak detaylara hakim değil misiniz? Uzmanlarımızla görüşerek aklınızdaki soruları sorabilirsiniz. Sizleri sürecin nasıl işlediği ve prosedürle ilgili sizleri bilgilendireceğiz. Nihai kararınızı toplantı sonrasında verebilirsiniz.

Turizm Teşvikleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Hayvancılık ile ilgili çok sayıda teşvik verilmektedir. Özellikle yatırım teşvik belgesi alarak yatırımlarınızda farklı alanlarda destekler ve avantajlara sahip olabilirsiniz. Birlikte çalıştığımız işletmeler ve şahıslar tarafından bizlere sıklıkla sorulan soruların cevaplarını sizler için derledik. Diğer sorularınız için bizimle irtibata geçmekten çekinmeyin. Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Hangi tür hayvancılık yatırımları için yatırım teşvik belgesi alabilirim?

Süt yönlü büyükbaş entegre yatırımları, et yönlü büyükbaş entegre yatırımları, damızlık büyükbaş entegre hayvan yetiştiriciliği (et/süt yönlü), kanatlı entegre yatırımları, süt ve et yönlü küçükbaş entegre yatırımları (damızlık dâhil) yatırım teşvik belgesi alınarak devlet desteklerinden faydalanılabilir.

Hayvancılık teşvikleri için yatırım teşvik belgesini hangi kurum veriyor?

Teşvik belgesi düzenlenmesi için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü’ne müracaat edilmesi gerekmektedir. Öte yandan, sabit yatırım tutarı 10 milyon TL tutarını aşmayan bölgesel teşvik uygulamaları kapsamında yer alan yatırımlar için yatırımın yapılacağı yerdeki yerel birimlere de müracaat edilebilmektedir.

Aldığım yatırım teşvik belgesi kapsamında hayvancılık sektöründe hangi desteklerden faydalanabilirim?

Yatırım teşvik belgesine bağlanan yatırımlarda belli şartlara bağlı olarak gümrük vergisi muafiyeti, KDV istisnası ve KDV iadesi, faiz desteği, sigorta primi işveren hissesi desteği, sigorta primi desteği, gelir vergisi stopajı desteği, indirimli kurumlar vergisi uygulaması, yatırım yeri tahsisi, diğer vergisel desteklerden faydalanılabilir. 

Hayvancılık Sektörüne ilişkin Devlet Destekleri için Bize Ulaşın

Yapacağınız hayvancılık yatırımlarında nasıl devlet teşvikleri alabileceğinizi öğrenmek, yatırımlarınızın hayvancılık teşvikleri kapsamına girip girmediğini öğrenmek ve daha fazlası için bize ulaşın. En kısa sürede size geri dönerek aklınızdaki soruları yanıtlamaya çalışacağız.

Scroll to Top